תפריט עמוד

קולקטיב דאבל טראבל בבית העיר

חיפוש אירוע

קבוצת האמנים הפורטוגלית דאבל טראבל בתערוכת ענק במסגרת פרויקט "קולקטיבים יוצרים בבית העיר". הפתיחה ב-11 בינואר 2018

קולקטיב דאבל טראבל בבית העיר

בית העיר – מוזאון לתרבות אורבנית של תל אביב-יפו, ממקד את פעילותו השנה בקולקטיבים נבחרים של אמנים מגוונים מהארץ ומהעולם, ומאפשר להם "להשתלט" על מרחב המוזאון עם יצירות בתחומים שונים: אמנות פלסטית, מוזיקה, פרפורמנס, מדיה דיגיטלית ועוד. סדרת התערוכות של הקולקטיבים היוצרים חושפת את הקהל לחשיבה חדשנית, מקורית, רלוונטית ובועטת. התערוכה של קולקטיב דאבל טראבל (Double Trouble) היא השלישית בסדרה, קדמו לה תערוכות של קבוצות האמנים PrettyMess מישראל ו-KLUB7 מגרמניה.

הקולקטיב Double Trouble נוסד בשנת 2015 מאיחוד של שלושה מחלוצי אמנות הרחוב בפורטוגל, האמנים הוויזואליים נומן, רם ואוטופיה. הקולקטיב קם בין היתר עבור קהלים הצורכים ומציגים אמנות באופן "מסורתי", תוך תרגום ישיר של יצירותיהם מהרחוב לפורמט המתאים לגלריות, מוזיאונים ואוספים בינלאומיים. מטה הפעילות של הקבוצה הוא Double Trouble Studio הממוקם בליסבון – מתחם חדשני ליצירה אמנותית, אשר מכיל חללי עבודה ותצוגה, ומהווה מעבדה אמנותית עבור הצוות ועבור אמנים שונים, כמו גם מתחם לסדנאות אמן עם מומחים מהתחום, כנסים, הופעות חיות ופעילויות נוספות.

דאבל טראבל בפעולה | צילום: בן קאופמן

דאבל טראבל בפעולה | צילום: בן קאופמן

בית העיר (בניין העירייה הישן) השייך לעיריית תל אביב-יפו, שופץ בשנת 2009 עם חגיגות המאה לעיר, והוא מהווה חלק ממתחם ביאליק – מתחם תרבות עברית וישראלית. תחת ניהולה של איילת ביתן שלונסקי, האוצרת הראשית, הפך בית העיר למרכז ייחודי לתרבות אורבנית תל אביבית ובית לעיר ולתושביה: אמנים, יוצרים, אנשי רוח, תיירים ואורחים המבקשים להכיר את תל-אביב ולהיות שותפים בהווייתה.

פתיחת התערוכה: 11 בינואר 2018

נעילה: 1 באפריל 2018

שעות פתיחה: שני-חמישי: 9:00 -17:00, שישי-שבת וחגים: 10:00 -14:00. הכניסה בתשלום (20 שקל למבוגר, 10 שקלים לילד, גמלאים, חיילים וסטודנטים). הטבה למחזיקי דיגיתל