תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

פריחות וטעימות במטה יהודה

חיפוש אירוע

בעיצומה של עונת הפריחה בהרי ירושלים, תיירות מטה יהודה מזמינה להצטרף לסיורי פריחות וטעימות, ימי שישי במהלך חודש מרץ 2020

פריחות וטעימות במטה יהודה

חודש מרץ הוא שיאה של הפריחה בהרי ירושלים: פריחת השקדיות, תורמוסים, רקפות, כרכומים, כלניות, סחלבים, עיריות ועוד. לרגל הפריחה מזמינה מחלקת התיירות של מטה יהודה להצטרף לסיורי פריחה וטעימה – שלושה סיורים מודרכים המשלבים מסלולי נוף ופריחה וסיפורי היסטוריה וארכאולוגיה עם טעימות מהשפע הקולינרי שיש באזור.

הסיורים יתקיימו ברכבים פרטיים, בהובלת המדריכים של בית ספר שדה – שער הגיא, ובעלות סמלית של 10 שקלים לאדם, כולל טעימה קולינרית (בירה / ליקר / מאפה) בכל אחד מהסיורים. במהלך חודש מרץ כולו יפעלו באזור מטה יהודה יקבי הבוטיק, מבשלות הבירה, הבשלנים והמארחים הביתיים. אפשר לסיים את הסיורים במפגשים קולינריים ואישיים מרתקים בכל אחד ממקומות אלה.

13 במרץ: מחורבת עתרי לחורבת בורגין

מסלול ירוק ופורח בחיבור בין ההר למישור הטומן בחובו את סודותיו של בר כוכבא ובסיומו ביקור במבשלת שריגים כולל טעימת בירת בוטיק (כשר).

במהלך הסיור ייחשפו המטיילים למאות מערות מסתור אותן חצבו היהודים בשנת 132 לספירה, כחלק מהכנה למרד  בר כוכבא כנגד הרומאים והרצון לחזור לשלטון עצמאי. המערה בחורבת בורגין נחשבת לאחת ממערכות המסתור היפות הפתוחות לקהל, ואפשר ממש לחות את המרד, להיכנס למערה ולזחול בה.

20 במרץ: חירבת עיטאב ונחל מערה עליון

מסלול הליכה מעגלי ונוח בן כ-3 קילומטרים, היוצא מחירבת עיטאב, חורבה צלבנית עתיקה שנמצאת על רכס עם תצפית מרהיבה לארבע רוחות השמיים – לרכס הרי יהודה, גבעות השפלה ואזור החוף. לאורך המסלול תופעות טבע ייחודיות כמו צנירים – חותמם של המים בסלע בצורות מגוונות היוצרות מערות ובעיות בגדותיו של נחל מערה עליון שנמצא אף הוא במסלול

לקינוח יוזמנו המטיילים לטעימת פיצות כפריות היישר מהטאבון במסעדת ג'פטו בצור הדסה (כשר בהשגחת צוהר).

27 במרץ: רכס השיירות והמשלטים

טיול בין מקבצי פריחה מרהיבים על רכס השיירות עליו ישבו המשלטים של הלוחמים שניסו לפרוץ את המצור על ירושלים והגנו על עורק החיים הראשי לעיר הבירה ועל השיירות שהובילו בה מזון לתושבים הנצורים, עם סיפורי גבורה והצצה מרתקת למשלטים.  הסיור מסתיים בטעימת ליקר במזקקת הולנדר במושב בית מאיר (כשר).

מידע שימושי

מתי? ימי שישי בחודש מרץ, בין השעות 9:30 – 13:30.

כמה? 10 שקלים למשתתף. הסיורים מותנים במינימום נרשמים ובמזג האוויר.

להרשמה: לחצו כאן >>, לפרטים: בית ספר שדה שער הגיא –  02-5331665

מידע נוסף ורשימת אתרי התיירות המארחים באתר תיירות מטה יהודה.

צילום תמונה פותחת: הרצל חובב