תפריט עמוד

חג המולד במעיליא

חיפוש אירוע

הדלקת עץ האשוח, מרוץ הכריסמס ראן, שוק חג מולד וארוחות חג מסורתיות. חודש דצמבר, מעיליא

חג המולד במעיליא

מעיליא, עיירה ערבית נוצרית קסומה ורומנטית, הממוקמת בסמוך למעלות תרשיחא, מתקשטת כאילו לחתונתה כבר כשבועיים לפני הכריסמס- עצי אשוח מוארים מוצבים בפתחי הבתים, שרשראות אור וקישוטים צבעוניים מעטרים את מרפסות הבתים וצלב ענק ומואר ניצב במעלה הכפר ומאיר למרחוק. רחבת הכנסייה מתקשטת אף היא ומיצג של לידת ישו תופס לו מקום במרכז. בחנויות מוצעים מיני מתוקים של חג, שוקולד ובובות בדמותו של סנטה קלאוס וכעכי דבש מסורתיים.

מעיליא, מציעה מסלול טיול מקסים ובו אטרקציות ייחודיות רבות כמו: מבצר המלך, הכנסייה היוונית קתולית, אתרי ארכיאולוגיה, בית הבד העתיק שעדיין פועל עד היום במתכונת מסורתית עם חמור המסובב את הממל, בית טבק עתיק שבו חיה בעבר משפחה שהתפרנסה מגידול טבק וניתן ללמוד בו על הענף החקלאי החשוב ביותר שהיה במעיליא, יקב בוטיק קטן ומשגש, מסעדות מודרניות ומסעדה מסורתית השומרת עדיין על מתכונים מבית אמא שהובאו למעיליא מארץ המקור- לבנון.

הדלקת עץ האשוח ומיסה בכנסיית מרים הקדושה

מה קורה: אחת המיסות המרגשות בצפון מתרחשת בכנסיית מרים הקדושה במעיליא. המיסה בכנסיה היוונית קתולית היא הפנינג צבעוני הכולל תפילות, מקהלות ואווירה מסיבה חגיגית.

מתי: הדלקת עץ חג המולד המרכזי של מעיליא צפויה להתרחש ב-2 בדצמבר ב-18:00.

מיסות חג המולד יערכו ב- 24 בדצמבר, 18:00.  25 בדצמבר, 10:00.

מרוץ הכריסמס לאחוות העמים – Christmas Run

מה קורה: המרוץ השנתי הייחודי לציון חגי האורות – חנוכה וחג המולד, הוא אירוע ספורטיבי-קהילתי השנתי למען אחווה בין העמים. הציבור הרחב מוזמן להגיע אל מעיליא, לחבוש את כובעו של סנטה קלאוס ולרוץ יחדיו- נוצרים, יהודים, דרוזים, מוסלמים, צ'רקסים, באהים, מכל המינים וכל הגילאים- מפגש תרבותי, חברתי, מהנה וחוצה דתות.

מתי: 20/12, זינוק החל מ-10:00 בבוקר.

איפה? מעיליא.

המרוץ יפעל ב- 3 מקצים: 2 ק"מ תחרותי, 5 ק"מ תחרותי ו – 10 ק"מ תחרותי ויותאם ליחידים ולמשפחות.

כמה? 95-60 שקלים בהתאם לסוג המקצה. הרשמה עד 15/12 באתר.

כריסמס מרקט מעיליא

שוק חג מולד מסורתי הכולל דוכני אוכל מיוחד לחג, דוכני אמנות, קישוטים וממתקי חג. במקביל מתקיימות הופעות ופעילויות שונות לילדים. בערב מתקיים במקום מופעים שונים כגון להקת הזמר 'ביאת'

מתי? ב-23-21 לדצמבר- החל מ10:00 בבוקר ועד אחרי חצות.

בנוסף, יתקיימו ארוחות חג מולד חגיגיות במסעדת אל רביע ובמסעדת שאטו דהה רואה ששוכנת במבצר צלבני שהוסב למתחם אירוח.