תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

דרום אדום – פסטיבל הכלניות בצפון הנגב

חיפוש אירוע

שום סגר או מגבלה לא עוצרים את הטבע, ובימים אלו צפון הנגב מכוסה במרבדים אדומים של כלניות. כבכל שנה, גם השנה פסטיבל דרום אדום יתקיים במהלך חודש פברואר, אלא שבשונה משנים קודמות, הוא הותאם לרוח התקופה ולמגבלות הקיימות. במהלך חודש פברואר 2021 (עם תום הסגר)

דרום אדום – פסטיבל הכלניות בצפון הנגב

גם השנה, חוגגים דרום אדום. חג הכלניות של צפון הנגב חוזר אל המרחבים הפתוחים, עם ההתאמות הנחוצות לאור המגבלות. למרות, ואולי בזכות, הסגרים האחרונים, יחד עם הגשמים, נראה שהכלניות פורחות השנה יותר מתמיד, והן מחכות למבקרים שיחזרו לפקוד את אתרי הטבע באזור.

אירועי הדגל של דרום אדום, צעדת הכלניות ומרוץ הכלניות, יתקיימו גם השנה, אם כי במתכונת קצת שונה. במקום יום אחד שבו כולם נפגשים באותו המקום והזמן, האירועים יתקיימו השנה על פני מספר ימים, בהם המשתתפים יבחרו בדיוק את היום והשעה בה יצאו לדרך, כך שהטבע יהיה כמעט כולו לרשותם.

הטבע לא מתחשב במגבלות... פריחת כלניות בצפון הנגב, ינואר 2021

הטבע לא מתחשב במגבלות… פריחת כלניות בצפון הנגב, ינואר 2021 | צילום: רפי בביאן

השנה במיוחד מומלץ להגיע אל מוקדי הפריחה דווקא באמצע השבוע, ימים פחות עמוסים בכבישים ואשר בהם המבקרים יכולים ליהנות ממחירים מסובסדים של עד 50% על עשרות פעילויות וסיורים. צריכים לעבוד במהלך ימות השבוע? באזור יוצב השנה לראשונה מתחם עבודה בחיק הטבע – red space. באזור שקט ושליו בטבע, יוצבו שולחנות ופינות עבודה, מחצלות וכריות, פינת קפה וחיבור wifi. רק תחשבו כמה כיף ומרגיע יהיה לעבוד בלב המרחבים הירוקים המשובצים בפריחה אדומה.

לאורך כל השבוע יתקיימו מגוון סיורים מודרכים, ללא תשלום, רובם בהדרכת קרן קימת לישראל ורשות הטבע והגנים. הסיורים ייקחו את המבקרים אל מוקדי הפריחה ואל הנקודות ההיסטוריות באזור, סיורים נוספים יגיעו אל נקודות טבע עוצרות נשימה, סיורי שקיעה וערב יצאו באתרים חקלאיים ועוד. סיורים מסוג שונה יתקיימו בשדרות, ויחשפו את המטיילים לסיפורה של העיר, לסצינה הקולינרית הפורחת של העיר ועוד. גם ברהט יצאו סיורים להכרת התרבות הבדואית. תחת הכותרת "תפדלו" ייערכו סיורים רגליים ברחבי העיר ובשוק העירוני, סיורים קולינריים, סדנאות אמנות וקולינריה ,ארוחות בבתים פתוחים ועוד.

כדי להימנע מצפיפות עדיף להגיע באמצע השבוע וכמובן להירשם מראש לפעילויות | צילום: רפי בביאן

כדי להימנע מצפיפות עדיף להגיע באמצע השבוע וכמובן להירשם מראש לפעילויות | צילום: רפי בביאן

השנה אפשר ליהנות גם משתי אפליקציות שיעשירו את חווית הטיול: אפליקציית "רואדיו" – משחק מבוסס מיקום, שיהפוך את הדרך והביקור לחוויה עם שאלות, מסלולים, חידות ומשימות על דרום אדום. המשחקים צוברים נקודות ויכולים לזכות בפרסים. אפליקציה נוספת היא מטרונגב, הפורסת בפני המבקרים מפה אינטראקטיבית עם כל מה שאפשר לעשות באזור, אזורי פריחה, אטרקציות, צימרים, הטבות ייחודיות ועוד. במהלך דרום אדום יהיה ניתן ליהנות מעוד משחקי ניווט – דרך מהנה להכיר את האזור בצורה חוייתית ועצמאית, לנווט ולהתמצא במרחב, בלי לגעת בוויז.

שתי אטרקציות חדשות בפסטיבל לוקחות את המבקרים גם: טיסה בכדור פורח מעל מרבדי הכלניות, השדות והפרדסים של האזור וטיסה חווייתית הכוללת צניחה חופשית. וכמו בשנים קודמות גם השנה אפשר ליהנות מטיולי אופניים, סדנאות יצירה, קטיף עצמי של תותים ושן ירקות, מבוך תבלינים ומגוון פעילויות חקלאיות נוספות.

שימו לב: כדי לעמוד במגבלות התקופה, השנה כל הפעילויות והסיורים במהלך הפסטיבל מחייבים הרשמה מראש.

ואחרי שטיילתם, יצרתם, קטפתם, חוויתם, טיילתם ונשמתם אוויר צח, הגיע הזמן לקצת אוכל… כיוון שהישיבה במסעדות או קנייה בפוד טראקס אסורה נכון לכתיבת שורות אלו, אפשר יהיה להזמין (בתשלום) סלי פיקניק מגוונים, עם תוצרת מקומית טרייה, וליהנות מפיקניק משפחתי באוויר הפתוח.

לרשות המטיילים יעמדו נקודות חלוקה של תכנית הפסטיבל ברחבי האזור וב"שבילים קולוביה" שבצומת דבירה ובמרכז לה מדווש בבארי יפעלו תחנות מידע.

מתי? במהלך חודש פברואר, מיד עם תום הסגר

פרטים נוספים באתר https://www.habsor.co.il ובדף הפייסבוק – פסטיבל דרום אדום

צילום תמונה פותחת: רוסן יאנקוב