תפריט עמוד

לילות ירח – דרך הבשמים

שילוב מעניין בין מוזיקה לאיכות הסביבה יזכה באמצע חודש יולי לאירוע שנושא את השם "לילות ירח בדרך הבשמים". לא בכל יום אפשר לזכות בכרטיס להופעה שכולל גם טיול מודרך בחווה סולארית או מסלול אופניים בחולות וטעימת גבינות.

האירוע אינו בתוקף
שלום חנוך שר פעם ב"חתונה לבנה" על הדרכים הידועות:
"הדרכים הידועות בן באתי
שרשים עמוקים בזמן
הדרכים הידועות בן באתי
נראות לי אחרת מכאן"
המילים שנכתבו לפני יותר מעשרים שנה, נראות לפתע רלוונטיות במיוחד. ב-17 וב-18 ביולי יתקיים בפארק גולדה שבנגב הצפוני פסטיבל איכות סביבה ומוזיקת רוק ישראלית שנושא את השם "לילות ירח בדרכי הבשמים". אלה הדרכים לאורכן הוליכו הנבטים לפני יותר מאלפיים שנה שיירות גמלים ארוכות, עמוסות בבשמים במור ולבונה, חומרי הגלם של בשמי העולם העתיק, שהגיעו מדרום חצי האי ערב. קשה למצוא שורשים עמוקים יותר בזמן. קשה למצוא דרכים ידועות יותר, שנראות עכשיו אחרת. השיר הזה, אחד היפים של חנוך, יצלצל נהדר בלילה מדברי.
האירוע "לילות ירח בדרכי הבשמים", אותו מארגנת מועצת רמת הנגב, פונה לקהל צעיר ולמשפחות אשר יוכלו במהלך סופשבוע ליהנות מן המוזיקה של שלום חנוך (ב-18 ביולי ב-21:00), יהודית רביץ ומוש בן ארי (ב-17 ביולי החל מ-20:30), אבל גם להיחשף באורח מקורי לנושאי איכות סביבה הכוללות טכנולוגיות פורצות דרך, חידושים בתחום הבנייה והחקלאות.
את המוזיקה כולנו מכירים אבל ההיבט האקולוגי חשוב במקרה זה לא פחות והרבה תשומת לב מושקע בהדגשתו ובהעברתו לקהל. האירוע כולו יתקיים על פי עקרונות ירוקים הכוללים: שימוש באנרגיה חלופית, צמצום פליטות של גזי חממה, שימוש בתחבורה ציבורית, שימוש באוכל אורגני מיצרנים מקומיים, מחזור והפרדת אשפה. שימוש בחומרים טבעיים ובנייה מחומרים מקומיים כגון בוץ.
מתחם איכות הסביבה יוקם בפארק גולדה ויאפשר הדגמה של טכנולוגיות ורעיונות בתחום הסביבה. טכנולוגיות סביבתיות עבור באי הפסטיבל. גם אתרי הלינה וההסעדה באזור ידגישו את פעולותיהם הסביבתיות.חלק חשוב מן הפעילות הסביבתית יושג בטיולים רבים שמוצעים לבאי האירוע. התבוננות ברשימת הטיולים מעלה מגוון עשיר שכולל בין היתר את הטיולים:

"בעקבות עגבניות השרי והמים המליחים":
טיול לתחנת המחקר ופיתוח אשר מגדלת זנים רבים על מים מליחים כגון: זיתים, רימונים, דגי ברמונדי סליקורניה, חוחובה ועוד. לאחר הביקור במו"פ ימשיך הסיור אל אתר מורשת עולמי שיבטה שם יוכלו המבקרים להכיר את "פומפי של המזרח" העיקר הביזנטית השמורה ביותר בארץ. בסוף הסיור יתכבדו המבקרים בכוס תה בחוות שיבטה.
17  ביולי

טיול אופניים:
סינגל פארק גולדה- טיול רכיבת אופניים שיוצא מפארק גולדה וחוזר אליו עם תצפיות מדהימות על שמורת החולות אגן משאבים פארק גולדה וגבעות הלס. הסיור מיועד לרוכבי אופניים בינוניים עם יכולות טכניות סבירות. הסיור יתבצע באופניים של הרוכבים.
18,17  ביולי, יציאה ב-17:00 מפארק גולדה

טיול גבינות ויין:
טיול זה ישלב בין טעימות גבינות בשילוב עם טעימות יין. הסיור יחל ביקב חוות רוטה, הממוקם בלב ערבת רביבים. משם וימשיך לחוות נחל הרועה ב- 17.7,וב-18.7 לחוות נאות. חוות שידועות באיכות הגבינות שלהם ולסיום ביקור ביקב שדה בוקר, הראשון שחידש את ייצור היין מאז התקופה הביזנטית.
18,17  ביולי, יציאה ב-17:00 מפארק גולדה

"בעקבות האדמה והשמש":
טיול זה יעבור בכפר הסטודנטים איילים אשר נבנה באמצעות לבני אדמה דחוסה ובאדריכלות מדברית אקולוגית. לאחר מכן הסיור ימשיך לפארק הסולארי הראשון מסוגו בארץ בכפר הנוער ניצנה בכולל פעילויות והדגמות חדשניות בתחום אנרגית השמש, ארובות רוח, תאים סולאריים ועוד. הסיור מתאים למשפחות וילדים.
18,17 ביולי, יציאה ב-17:00 מפארק גולדה

בעקבות חולות וחיות:
טיול רגלי קצר למשפחות וילדים לתוך שמורת החולות להכיר את בעלי החיים השוכנים בקרומי הקרקע במחילות ובכוכים. הסיור יעבור את שמורת החולות אשר מהווה בית גידול משמעותי ברחבי ארץ ישראל ובפרט בנגב.
18,17  ביולי, יציאה ב-17:00 מפארק גולדה

05:30: טיול זריחה מהר צרור:
הטיול יצא מתחנת הדלק של קיבוץ שדה בוקר. טיול רגלי קצר צרור לאחת מהתצפיות היפות בנגב לעבר בקעת צין ואל תחנת האכלה של הנשרים. הטיול מתאים לכל המשפחה ויסתיים בשעה 08:30
18 ביולי

07:00: טיול אופניים בסינגל חלוקים:
הטיול יצא מחניון הרועה סמוך לקיבוץ שדה בוקר לאחד ממסלולי הסינגל המעניינים ביותר והמרתקים שיש בנגב. המסלול נחנך לאחרונה ותוך זמן קצר תפס מוניטין. המסלול יחצה את רכס חלוקים מדרום לצפון ויסיים שוב בחניון הרועה. הטיול יסתיים בשעה 10:00.
18 ביולי

08:00 : פרות סולאריות ובתים מבוץ:
הטיול יצא מתחנת הדלק של קיבוץ שדה בוקר ומשם לרפת הראשונה בארץ שעובדת על אנרגיה סולארית. הרפת ממוקמת בחוות טנא ליד שדה בוקר . הביקור ברפת יכלול הסבר על פרוייקט החוות בדרך היין. לאחר מכן תמשיך הקבוצה לסיור על אדריכלות מדברית –אקולוגית בשדה בוקר בה יוצגו שיטות שונות לבניה אקולוגית.
18 ביולי

כדי להקטין את זיהום האוויר, הסיורים יבוצעו באמצעות אוטובוסים באדיבות חברת מטרופולין.

מחירים:
מחיר הכרטיסים למופעים כוללים את הסיורים.
תושבים + סטודנטים אוניברסיטת בן גוריון: 70 ש"ח לערב.
כרטיסי ללנים באתרי תיירות באזור 90 ש"ח לערב.
מחיר ילדים 50 ש"ח לערב.
בודדים 130 ש"ח לערב; 220 ש"ח ליומיים.
ארגונים וועדי עובדים וקבוצות מאורגנות 90 ש"ח.
לנוסעים בתחבורה ציבורית מטרופולין 90 ש"ח לערב.

הנחות מיוחדות לגולשי אתר מסע אחר – 90 ש"ח במקום 130 ש"ח
פרטים במועצה אזורית רמת הנגב –
טלפון: 08-6564161/2 (לציין- דרך מסע אחר).
פרטים נוספים: אתר רמת הנגב

הרבה מאוד שנים לפני כן פרסם שלום חנוך את שירו הראשון "לילה":

הלילה הזה שום סימן הוא לא נותן הוא מעוור
הוא מכוון את התנועה בשלל גחליליות
ומספר מעשיות
והוא חושב שילדים מאמינים לזה
מין לילה שכזה, כזה.

 

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

לטייל עם אופניים בנגב

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  כתבות מנגב צפוני ומערבי

  דרום אדום: הכלניות חוזרות לצפון הנגב
  דרום אדום: הכלניות חוזרות לצפון הנגב

  פסטיבל דרום אדום, שחוגג את פריחת הכלניות המרהיבה בצפון הנגב, מהווה הזדמנות מצוינת להגיע לאזור המקסים הזה וליהנות מחוויות קולינריות, אטרקציות משפחתיות ואתרים היסטוריים שנמצאים כאן כל השנה, לצד פעילויות ואירועים מיוחדים המתקיימים במהלך הפסטיבל

  עדויות לישוב יהודי בנגב מסוף בית שני
  עדויות לישוב יהודי בנגב מסוף בית שני

  שרידים של מגדל תצפית, מתקני אפייה, מחילות מסתור ונר נדיר שעליו ציור של מנורה בעלת תשעה קנים התגלו בעת חפירות ארכאולוגיות סמוך לכניסה הצפונית לבאר שבע. עדויות אלו מראות על התיישבות יהודית בבאר שבע בסוף תקופת בית שני, ...

  שמורת חולות משאבים בסכנה
  שמורת חולות משאבים בסכנה

  שמורות חולות משאבים שבנגב נמצאת בסכנה עקב תכניות להפקיע 400 דונם משטחה לצורך הקמת אזור תעשייה. אם התכנית תצא לפועל, לא רק הנופים הבתוליים ייפגעו, גם מגוון בעלי החיים והצמחים שבשמורה יימצאו בסכנה. הצטרפו למסע אחר אונליין למאבק