תפריט עמוד

מידע מעשי לפלאו

הכנות - ויזה, איך מגיעים, מתי נוסעים, בריאות ועוד

כל מה שצריך לדעת כשמתיישבים לתכנן את הטיול: מידע על שגרירויות ונציגויות קונסולוריות, אשרות והיתרים נדרשים, איך מגיעים ליעד, מתי הכי כדאי לנסוע, האם צריך חיסונים, כללי בטיחות מומלצים ועוד

אשרות ושגרירויות
לפלאו אין נציגות בישראל ולישראל אין נציגות בפלאו. שגריר לא תושב הוא מר מיכאל רונן. טלפון:
02-5302382
 


איך להגיע
חברת קונטיננטל מפעילה מדי יום טיסות מיעדים שונים מארה"ב וכן מיפן לגואם, ומשם ניתן לקחת טיסת המשך לפלאו. פעמיים בשבוע יש טיסות של קונטיננטל ממנילה שבפיליפינים לפלאו. Far Eastern Air Transport טסה ארבע פעמים בשבוע מטייפה שבטייוואן לפלאו.
 


מתי להגיע
גשמים יורדים בפלאו לאורך כל השנה, אך החודשים היבשים ביותר הם פברואר ומרץ.
 

מידע כללי - כסף, תקשורת, תחבורה ועוד

לשכות תיירות, מטבע מקומי בשימוש, הפרש השעות בין היעד לבין שעון ישראל, קידומת טלפון בינלאומית, אמצעי תחבורה מומלצים ונפוצים, מידע למטיילים עם מוגבלויות ועוד

לשכות תיירות
אתר לשכת התיירות של פלאו
 


כסף
המטבע המקומי הוא דולר אמריקאי. כרטיסי אשראי מתקבלים באי קורור, אבל לא באיים הקטנים. גם כספומטים ניתן למצוא רק באי קורור.
 


הפרש שעות
פלאו מקדימה את שעון ישראל בשש שעות


תקשורת
קידומת החיוג הבינלאומית של פלאו היא 680.


תחבורה
חברת Belau Air טסה מהאי קורור לאיים פלליו ואנגאור שלוש פעמים בשבוע.
רבים מהמקומיים שטים בין האיים בסירות מהירות פרטיות. ניתן להציע להצטרף תמורת השתתפות בדלק.
מרבית הסוכנויות להשכרת רכב נמצאות באי קורור. ניתן להשכיר רכב גם באיים האחרים, אך יש לסדר זאת דרך מקום הלינה.
 

אטרקציות ואתרים מומלצים

קורור
האיים קורור, מלקל וארקבסנג יוצרים ביחד את מחוז קורור, המרכז הכלכלי והתעסוקתי של המדינה, שבו גם ממוקמת עיר הבירה. כשני שלישים מהאוכלוסייה מתגוררים בקורור. זהו אמנם אזור פחות ציורי ושליו מהאיים האחרים, אבל הוא מאפשר מפגש מעניין עם התושבים המקומיים. בעיר הבירה קורור כדאי לבקר במוזיאון הלאומי של פלאו, המלמד על ההיסטוריה של מדינת האיים.


פלליו
האי הקטן והשליו לא מציע המון אטרקציות למבקרים בו, אבל זה סוד קסמו – פשוט ליהנות מהשקט והשלווה. אם הולכים מספיק רחוק, אפשר לא לפגוש נפש חיה במשך יום שלם, והתחושה היא כאילו האי כולו שלכם. קשה להאמין שבמהלך מלחמת העולם השנייה התקיימו כאן קרבות עקובים מדם, במהלם נהרגו במשך חודשיים 15,000 איש. היום אין באי כל זכר למלחמה, מלבד מפגש מזדמן עם פילבוקס או טנק חלוד באמצע הג'ונגל.


בבלתוופ
הגדול באיי פלאו. נופו מיוער והררי (ההר הגבוה בפלאו נמצא באי הזה) ויש בו גם אגמים ודיונות. מומלץ לטייל ברגל בין המראות היפים.


אתרי צלילה
בפלאו נמצאים כמה מאתרי הצלילה מהטובים בעולם. בין אתרי הצלילה המומלצים: בלו קורנר, מערת השאנדליר, התעלה הגרמנית, חומת נגמליס ואטרקציה מיוחדת בדמות אגם מדוזות עוצר נשימה, המאפשר צלילה בעולם מוזר וסמיך, בין מיליוני מדוזות נטולות ארס השוחות במימיו. בנוסף, מהאיים יוצאים סיורי צפייה ושחייה עם דולפינים.

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות
מסע אחר - המרכז לנסיעות