תפריט עמוד

מידע מעשי לבוסניה והרצגובינה

הכנות - ויזה, איך מגיעים, מתי נוסעים, בריאות ועוד

כל מה שצריך לדעת כשמתיישבים לתכנן את הטיול: מידע על שגרירויות ונציגויות קונסולוריות, אשרות והיתרים נדרשים, איך מגיעים ליעד, מתי הכי כדאי לנסוע, האם צריך חיסונים, כללי בטיחות מומלצים ועוד

אשרות ושגרירויות
ישראלים המבקרים בבוסניה והרצגובינה זקוקים לאשרה.

שגרירות בוסניה בישראל:
כתובת: רחוב קפלן 2, תל אביב
טלפון: 03-6124499

לישראל יש שגריר שאינו תושב בבוסניה; טלפון: 02-5303817
 


איך להגיע
לסרייבו אפשר להגיע בטיסה מכמה ערים אירופאיות, בהן לונדון, פרנקפורט, וינה ופראג. דרך נוספת היא לטוס לקרואטיה מישראל או מאירופה, ומשם לנסוע באוטובוס לבוסניה והרצגובינה.
 


מתי להגיע
הזמן הטוב ביותר לחופשה הוא בין מאי לספטמבר, כשמזג האוויר נוח. לסקי כדאי להגיע בין דצמבר לפברואר.
 

מידע כללי - כסף, תקשורת, תחבורה ועוד

לשכות תיירות, מטבע מקומי בשימוש, הפרש השעות בין היעד לבין שעון ישראל, קידומת טלפון בינלאומית, אמצעי תחבורה מומלצים ונפוצים, מידע למטיילים עם מוגבלויות ועוד

מטבע
המטבע המקומי הוא מרקה.
כרטיסי אשראי מתקבלים בחנויות הגדולות בערים; המחאות נוסעים אפשר לפדות בבנקים מרכזיים בשער נמוך מהשער הרשמי.
 


הפרש שעות
בוסניה והרצגובינה מאחרת את שעון ישראל בשעתיים
 


תקשורת
קידומת הטלפון הבינלאומית של בוסניה והרצגובינה היא 387

אטרקציות ואתרים מומלצים

סרייבו (Sarajevo)
סרייבו היא עיר הררית, שבעבר היא היתה יעד תיירות מבוקש, אולם בתקופת מלחמת האזרחים נפגעה קשות ורבים מהאתרים שהיו בה נהרסו. כיום, כעשור וחצי לאחר המלחמה, העיר מתאוששת והתיירים מתחילים לחזור אליה. למרות היותה בירת המדינה והעיר המרכזית בה, סרייבו שומרת על צביון אינטימי, כמעט כפרי, והיא מערבת בין ארכיטקטורה עות'מנית ברובע התורכי, בו יש מסגדים רבים, ומבנים מפוארים מהתקופה האוסטרו-הונגרית במערב העיר.

מוסטר (Mostar)
הגשר התורכי המפורסם, שהוקם בשנת 1566 והיה סמלה של העיר היפהפייה מוסטר, הופצץ ונהרס במלחמה. אולם התושבים סירבו להשלים עם האבידה, ובשנת 2004 הוא נפתח מחדש לאחר עבודות שחזור קפדניות. קצהו האחד של הגשר מוביל לסמטאות הציוריות של הרובע העות'מני, בו אפשר להתרשם ממסגדים מהמאה ה-16 ובתים תורכיים ישנים וללגום קפה באחד מבתי הקפה הרבים. כמה בניינים מפוארים מהתקופה האוסטרו-הונגרית נותרו על כנם אולם רבים אחרים סבלו נזק רב במלחמה ועד היום הם עומדים בהריסותיהם. סימני המלחמה עדיין ניכרים ברבים מהבניינים המפוארים שכעת עומדים בהריסותיהם. עבודות שיקום ושיפוץ מחזירות לאט לאט לעיר את הדרה שנפגע.

מדוגורזה (Medugorje)
הכפר מֶדוּגוֹרזֶ'ה, השוכן 23 קילומטרים מדרום-מערב למוסטר, משמש הן כיעד תיירותי והן כאתר עלייה לרגל. בשנת 1981 כמה נערים מהכפר טענו כי הבתולה התגלתה להם. הכנסייה אמנם לא הכירה בנס, אולם הדבר אינו מפריע לעולי הרגל להגיע בהמוניהם. בחג הפסחא וב-15 באוגוסט, יום עלייתה של מרי לשמיים, מתקיימות בכפר תהלוכות דתיות.

 

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות