תפריט עמוד

מידע מעשי לבלארוס

הכנות - ויזה, איך מגיעים, מתי נוסעים, בריאות ועוד

כל מה שצריך לדעת כשמתיישבים לתכנן את הטיול: מידע על שגרירויות ונציגויות קונסולוריות, אשרות והיתרים נדרשים, איך מגיעים ליעד, מתי הכי כדאי לנסוע, האם צריך חיסונים, כללי בטיחות מומלצים ועוד

אשרות ושגרירויות
ישראלים המבקרים בבלארוס זקוקים לאשרה.

שגרירות בלארוס בישראל
כתובת: ריינס 3 תל אביב
טלפון 5231069

שגרירות ישראל במינסק
כתובת: PARTIZANSKY PROSPEKT 6A
טלפון: 375 17 2114431
דוא"ל: info@minsk.mfa.gov.il
 


איך להגיע
יש טיסות סדירות של חברת אל על וכן של חברת התעופה הלאומית של בלארוס, בלאוויה, בין תל אביב למינסק. בלאוויה מפעילה גם טיסות בין מינסק לערים אירופאיות רבות, בהן רומא, וינה, פריז, ברלין ועוד. פרטים באתר: http://en.belavia.by. רכבות ואוטובוסים מחברים בין מינסק ליעדים שונים ברוסיה, פולין, אוקראינה וליטא.
 


מתי להגיע
בחודשי הקיץ שורר מזג אוויר נוח, למרות שיש ימים גשומים רבים. בלארוס אינה יעד תיירותי מפותח, ולכן אין חשש שתסבלו מצפיפות יתר ביולי ואוגוסט.

 

מידע כללי - כסף, תקשורת, תחבורה ועוד

לשכות תיירות, מטבע מקומי בשימוש, הפרש השעות בין היעד לבין שעון ישראל, קידומת טלפון בינלאומית, אמצעי תחבורה מומלצים ונפוצים, מידע למטיילים עם מוגבלויות ועוד

לשכות תיירות
מידע תיירותי על בלארוס 


מטבע
בערים הגדולות אין בעיה למצוא כספומטים ומשרדים להחלפת כסף. במינסק אפשר לשלם בבתי מלון מרכזיים ובחנויות גדולות בכרטיסי אשראי. גם אם עסקים מסוימים ינקבו מחירים באירו, התשלום מותר רק במטבע המקומי, שנקרא רובל. 
 


הפרש שעות
אין.
 


תקשורת
קידומת הטלפון הבינלאומית של בלארוס היא  375.
 


תחבורה
הדרך הנפוצה לטייל בבלארוס היא באוטובוסים וברכבות. לרוב, נסיעה באוטובוס תהיה מהירה וזולה יותר, אולם לרוב הנסיעה ברכבת נוחה יותר. במינסק יש סוכנויות לשכירת רכב, אבל חשוב לזכור שהתמרורים והשלטים כתובים בקירילית מה שמקשה מאוד על ההתמצאות אם אתם לא מזהים את האותיות.

 

אטרקציות ואתרים מומלצים

חלק קטן מהעיר העתיקה של מינסק, בירת בלארוס, שרד עד לימינו אנו. כדאי לבקר בפרבר Troitskoye Predmestye, המתפאר במבנים מהמאה ה-19 ובארכיטקטורה בארוקית. הציצו בקתדרלת הרוח הקדושה וקתדרלת פיטר ופול הקדושים שנבנו במאה ה-17, ובקתדרלת מריה המשוחזרת. נובוגרודק, שמדרום מערב למינסק, היתה בירת ליטא במאה ה-13, ולידה שוכנת טירת לידה היפה מהמאה ה-14.

פולצק, העתיקה בערי בלארוס, נוסדה במאה התשיעית ושוכנת בצפון המדינה. היא מעוטרת כנסיות ומבני דת נוספים מהמאות 17-11. על המומלצים שבהם נמנים כנסיית סופיה הקדושה והטירות הסמוכות לה ומנזר סנט אפרוסיניה.

בעיירה מיר ניתן לבקר בטירת מיר בת המאה ה-15 (אתר מורשת עולמי) ובבית הקברות היהודי. כנסיות רוסיות אורתודוקסיות יפות בעלי כיפות בצליות מעטרות את נופי המדינה. בכפר זירוביטסה שוכן מנזר מרשים מהמאה ה-15. בדרום המדינה כדאי לבקר בעיר פינסק. במערב המדינה שוכנת גרודנו, שבה נמצאות כנסיית קאלוץ וטירה עתיקה מהמאה ה-11. חובבי הטבע יעדיפו לטייל באזור אגם מינסק היפה והמיוער, ובשמורת הטבע בלובז'סקאיה פושצ'ה, שהינה אתר מורשת עולמי, ושוכנת בדרום מערב המדינה.

 

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות