תפריט עמוד

מידע מעשי לקורסיקה

הכנות - ויזה, איך מגיעים, מתי נוסעים, בריאות ועוד

כל מה שצריך לדעת כשמתיישבים לתכנן את הטיול: מידע על שגרירויות ונציגויות קונסולוריות, אשרות והיתרים נדרשים, איך מגיעים ליעד, מתי הכי כדאי לנסוע, האם צריך חיסונים, כללי בטיחות מומלצים ועוד


אשרות ושגרירויות

ישראלים הנוסעים לצרפת אינם זקוקים לאשרת כניסה.

שגרירות צרפת בישראל
כתובת:
טיילת הרברט סמואל 112, תל אביב.
טלפון: 5208300-03 
פקס: 5208340-03

שגרירות ישראל בצרפת
כתובת: RUE RABELAIS 3, פריז.
טלפון:  40765500  ,פקס: 40765555-1-33.  
INFO@PARIS.MFA.GOV.IL 


איך להגיע
אין טיסות ישירות מישראל לקורסיקה. בקורסיקה ארבעה נמלי תעופה (באז'קסיו, קאלבי, באסטיה ופיגארי), ואפשר להגיע אליהם בטיסות קצרות מפריז, מארסיי או ניס שבצרפת. בנוסף אפשר להגיע לאי מצרפת או מאיטליה במעבורת.


מתי כדאי להגיע
העונה המומלצת לטיול בקורסיקה היא בחודשים מאי-יוני, אז הפריחה בשיאה והתיירים מועטים, או בסביבות ספטמבר. בקיץ יש עומס תיירים והמחירים עולים.

 

מידע כללי - כסף, תקשורת, תחבורה ועוד

לשכות תיירות, מטבע מקומי בשימוש, הפרש השעות בין היעד לבין שעון ישראל, קידומת טלפון בינלאומית, אמצעי תחבורה מומלצים ונפוצים, מידע למטיילים עם מוגבלויות ועוד


לשכות תיירות

מרכזי מידע לתיירים פזורים בכל העיירות והכפרים המתויירים בקורסיקה. פירוט כתובות אפשר למצוא באתר:
http://www.corsica.net/corsica/uk/venir/otsi/index.htm


מטבע
אירו


הפרש שעות
קורסיקה מאחרת את שעון ישראל בשעה אחת


תקשורת
קידומת הטלפון הבינלאומית של צרפת היא 33. קידומת הטלפון של קורסיקה היא 04.


תחבורה
האוטובוסים באי מעטים, יקרים ולא תכופים ביותר. השיטה הנוחה והיפה לטייל כאן היא ברכבות או ברכב שכור.
חברת הרכבות הקורסיקנית (CFC -Chemins de Fer de la corse) ,טלפון: 95328057-4-33.

 

לינה ומלונות, אוכל ומסעדות, בילויים וקניות


אוכל
המטבח הקורסיקאי מושתת ברובו על דגים, פירות ים ובעיקר סרטנים, אך משופע גם בבשר בקר וחזירים הניזונים בערמונים. הערמונים, אשר גדלים כאן בהמוניהם, משמשים להכנת מאכלים מקומיים שונים ומשונים, כמו בירת ערמונים, קמח ערמונים, ריבת ערמונים וכן עוגות ומאפים מתוקים.
www.corsica-isula.com/gastronomy.htm

אחת ההתמחויות של המטבח הקורסיקאי היא מאפים מתוקים, ובהם עוגיות מסוכרות עם לימון (קאניסטרלי), מאפי גבינה (קאניסטרונה), עוגיות מסוכרות בטעם אניס (פוגאצי) ולחמניות מתוקות (מוסטאצ'ול). את כל אלה אפשר להשיג במאפייה המשובחת Faby שבבוניפאצ'ו, שבה נמכר גם המאפה הייחודי לעיר – לחם אגוזים וצימוקים הנקרא פאידס מור ("לחם המתים").
כתובת: 4 rue Saint. Jean Baptiste , בסיטאדל.


בילויים
קאלבי (Calvi) היא אחת מעיירות הנופש המרכזיות והמשגשגות בקורסיקה, וזה המקום לחפש בו מסעדות טובות ומקומות בילוי. המקום המומלץ בעיר הוא הפיאנו בר
Chez Tao, שאותו פוקדים מיני סלבריטאים המבקרים בקורסיקה (למשל בונו מלהקת 2U). עיקר גאוותו של המקום, בכל אופן, היא על כך שהבעלים הוא מצאצאיו של רספוטין. 
טלפון: 95650073-4-33
חיי לילה תוססים אפשר למצוא גם בעיירת הנופש פורטיצ'ו (Porticcio) הסמוכה לאז'קסיו.


עם הילדים
לבנות ארמון בחול באחד החופים היפים של האי, למשל: חוף Plage de Pero , המשתרע כקילומטר צפונית לעיירה קארז'ז' , חופי Plage de la Rondinara או Golfe de Santa Manza שמצפון לבוניפאצ'ו, חופה של עיירת הנופש פורטיצ'ו.


פסטיבלים
15 באוגוסט > חגיגות באז'קסיו
ב-15 באוגוסט מציינת העיר אז'קסיו שני אירועים חשובים: יום עלייתה לשמים של מריה הקדושה, וגם יום הולדתו של יליד העיר המפורסם והאהוב – נפוליאון. החגיגות כוללות תהלוכה דתית מלווה בזיקוקי דינור ועוד שלל אירועים.

מרץ או אפריל > תהלוכת הכבול בשלשלאות
בעיירה סארטן מקיימים ביום שישי שלפני חג הפסחא מנהג נוצרי קדום בשם "תהלוכת הכבול בשלשלאות": כומר הקהילה בוחר מראש אדם המעוניין לכפר על חטאיו, והלה צועד בראש התהלוכה כשפניו וגופו מכוסים גלימה אדומה, על גבו צלב ענקי ולרגליו שלשלאות ברזל. אחריו צועדים אנשי דת וסגפנים נוספים, ושאר תושבי הכפר יוצאים לרחובות וצופים בתהלוכה.

 

אטרקציות ואתרים מומלצים

אז'קסיו (Ajaccio)

אז'קסיו. מקום לידתו של נפוליאון בונפרטה | צילום: יואל שתרוג

עיר נמל לחופו המערבי של האי, ומקום לידתו של נפוליאון בונפרטה, שפסליו מעטרים את כיכרותיה. 

לשכת התיירות של אז'קסיו
כתובת: 3 Boulevard du Roi Jérôme.
טלפון: 95515303-4-33

מוזיאון פש (Fesch Museum)
המוזיאון הנהדר שוכן במבנה שהוקם על ידי קרדינל פש, דודו של נפוליאון, כדי לשמש מרכז אמנויות. כיום מוצג בו אוסף רחב ידיים של ציורים איטלקיים מן המאה ה-14 ואילך.
כתובת: 50-52 Rue Cardinal Fesch. 
טלפון: 95214817-4-33

בית בונפרטה (Maison Bonaparte) 
הוא הבית בו נולד נפוליאון ב-15 לאוגוסט 1769, ובו התגורר עד גיל תשע.
שעות פתיחה: סגור בימי שני, אפריל-ספטמבר 12:00-9:00 ו-18:00-14:00, אוקטובר-מרץ 12:00-10:00 ו-17:00-14:00. 
כתובת: Rue Saint Charles. 
טלפון: 95214389-4-33

סלון נפוליאון (Salon Napoleonien), השוכן בבית העירייה של אז'קסיו, אוצר בין כתליו ציורים ופסלים בדמות הקיסר המפורסם.
כתובת: Hotel de Ville, Place Foch. 
טלפון: 95515262-4-33

מוזיאון קאפיטלו (Musee du Capitellu) ומוזיאון בנדרה (Musee A Bandera) עוסקים בתולדות האי קורסיקה.
מוזיאון קאפיטלו – כתובת: 18 Blvd Danielle Casanova. טלפון: 95215057-4-33
מוזיאון בנדרה – כתובת: 1 Rue General Levie. טלפון: 95510734-4-33

חופי הרחצה בעיר נופלים מאלו בשאר חלקי האי, ועל כדאי לנסוע 17 קילומטר דרומה אל עיירת הנופש פורטיצ'יו (Porticcio), השוכנת לשפתו של חוף רחצה נפלא. 

פואנטה דה לה פאראטה (Pointe de la Parata)
פואנטה דה לה פאראטה הוא צוק גרניט שחור המתנוסס מעל הים, כ-12 קילומטר מערבית לאז'קסיו, ומשקיף על האיים הקטנים שלאורך החוף. המראה הנשקף ממנו בעת השקיעה מרהיב ביופיו, כי אז נצבעים האיים באדום, ומכאן גם שמם – איל סאניגר (Iles Sanguinaires) – "האיים שטופי הדם". 

קארז'ז (Cargese)
כפר שהוקם ב-1774 על ידי הקהילה היוונית שהגיעה לקורסיקה במאה ה-17. קארז'ז נמצא על כף במרכז חופו המערבי של האי, בין מפרץ פרו (Golfe de Pero) למפרץ סאגון (Golfe de Sagone). בכפר שתי כנסיות הניצבות זו מול זו. האחת כנסייה רומאית קתולית, שנבנתה בשנים 1828-1825 בהשפעה ניאו-קלאסית. השנייה היא כנסייה יוונית, שנבנתה במחצית הראשונה של המאה ה-19. סביב העיירה יש כמה חופי חול זהוב הנעימים לרחצה ולפעילויות מים שונות. 

לשכת המידע לתיירים 
כתובת: Rue du Dr Dragacci. 
טלפון: 95264131-4-33

פורטו (Porto)
עיירת חוף יפה החביבה על התיירים, הממוקמת בקצהו של מפרץ באותו שם בחוף המערבי של קורסיקה, מצפון-מזרח ללה קאלאנק ולפיאנה. מהעיירה יוצא שיט ללה קאלאנק וכן שיט בסירת זכוכית העוברת בשמורת הטבע הימית שאנדולה, ומגיעה עד לכפר הדייגים ג'ירולאטה (Girolata). בערב, לאחר שחוזרים לפורטו, אפשר לקנח בטיול של בין ערביים בחורשת האקליפטוסים המפורסמת שעל יד החוף ושפך הנהר, לבקר במגדל הגנואזי, ולצפות בשקיעה האדומה והמפורסמת לא פחות הנשקפת מכאן. 

מרכז המידע למבקרים
כתובת:
La Marine. 
טלפון: 95261055-4-33

שמורת הטבע שאנדולה (Scandola)
שמורת הטבע שאנדולה הוכרזה ב-1983 כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו. זהו חצי אי יפהפה עם גושי סלע הנטועים בתוך מי הים, צמחייה מרהיבה ובעיקר שפע של עופות מים, חלקם נדירים, בהם עיטי דגים, שחפים וקורמורנים.

אוטה (Ota), אביסה (Evisa) וקניון ספלונקה (Gorges de Spelunca)
במרחק קילומטרים ספורים מפורטו אל פנים היבשת, נמצא קניון ספלונקה היפהפה. אל מסלולי ההליכה בו מגיעים משני הכפרים הסמוכים, אוטה ואביסה. אוטה נמצא במרחק של כחמישה קילומטרים מזרחה מפורטו. הבתים בו עשויים אבן ומוקפים הרים דרמטיים, והדרך ממנו אל הקניון עוברת בגשרי אבן גנואזים. אביסה היפה מוקף יערות עצי ערמון ונהנה מאוויר הרים צלול ומשפע של מסלולי הליכה בקרבתו. 

עיירת החוף קאלבי (Calvi)
העיר החביבה על התיירים בצפון קורסיקה, ובצדק: חלקה העתיק, המצודה והעיר העילית המוקפות חומות, ממוקם להפליא על צוק מרשים בגובה שמונים מטר, המשקיף אל נוף נפלא. חופי המפרץ בו היא שוכנת יפים ומימיהם צלולים ותכולים. כתפאורה משמשים לה הרים רמים שפסגותיהם מכוסות שלג ברוב חודשי השנה. טיולי שייט יוצאים מהעיר אל שמורת שאנדולה ואל הכפר ג'ירולטה. מהעיר אפשר לנסוע לאזור לה באלאן (La Balagne) שבין הרי מונטה צ'ינטו לים, המצטיין בכפרים קטנים ויפים ונופים נאים. 

לשכת המידע לתיירים 
כתובת: Port de Plaisance. 
טלפון: 95641667-4-33

חצי האי קאפ קורס (cap Corse)
חצי אי הבולט כאצבע ארוכה מחלקה הצפוני של קורסיקה. אורכו כארבעים קילומטר ורוחבו כ-15 קילומטר. כביש מתפתל בין הרים שחורי סלע מהם נשקפים נופים נפלאים של הים, עיירות דייג קטנות, מפרצים וחופים חוליים יפים. 

באסטיה (Bastia)
עיר נמל ומרכז מסחרי באווירה איטלקית, בדרום חופו המזרחי של קאפ קורס. שם העיר לקוח מהמצודה (באסטיליה) הגנואזית מהמאה ה-15. המצודה, הנקראת גם טרה נובה
(Terra Nova), השכונה העתיקה טרה וקיה (Terra Vecchia) והנמל הישן (Vieux Port) הם מוקדי העניין העיקריים, ביניהם ניתן לטייל ברגל. לבעלי רכב משמשת באסטיה בסיס טוב לטיולי בקאפ קורס. 

לשכת מידע לתיירים 
כתובת: Place Saint Nicolas. 
טלפון: 95542040-4-33

לגונת אטאן דה ביגוליה (Etang de Biguglia)
לגונה צרה באורך של כ-11 קילומטר, השוכנת כארבעה קילומטרים דרומית לבאסטיה. זוהי שמורת טבע המאכלסת שפע של עופות מים, ובה גם חופי רחצה. 

בוניפאצ'ו (Bonifacio)
העיירה בוניפאצ'ו ידועה בעיקר בזכות הסיטאדל (Citadelle, מצודה) שלה שנבנתה בשנת 830, ומתנוססת בראש צוקי גיר לבנים הצונחים אל הים הכחול מגובה חמישים-שישים מטר. מתחם הסיטאדל, הקרוי גם העיר העילית (Ville Haute), משופע בסמטאות, בתי אבן, חומות, שערים וכנסיות, ומקושר אל המרינה בגרם מדרגות תלול. מבני העיר העילית יוצרים כעין חומה על סף הצוקים, ומראה העיר מכיוון הים מרשים במיוחד. החופים באזור זה של קצהו הדרומי של האי מקסימים. החופים המפורסמים הם סנטה מנזה 
(Santa Manza), קאנטו (Canetto) ורונדינרה (Rondinara), אך אין מחסור באזור בחופים קטנים ושקטים יותר. מהעיירה אפשר לצאת לסיורי צלילה ולסיורי שיט אל שמורת הטבע של איי לאבצי (Lavezzi) ואל מערות הים המרשימות, ובהן מערת סדרגונטו (Grotte du Sdragonato) היפהפייה. 

לשכת התיירות 
כתובת: 2 Rue Fred Scamaroni. 
טלפון: 95731188-4-33

סארטן (Sartene)
סארטן מכונה "הקורסיקנית בערי קורסיקה". בנייניה, מאבן צהבהבה, בוקעים מבין עצי יער המכסה צלע גבעה. סמטאותיה צרות ומרוצפות אבן, ומעוטרות בקשתות המחברות את הקירות משני צדדיהן. במרכז העיירה שוכן המוזיאון לפרהיסטוריה של קורסיקה (Musée de préhistoire Corse), המציג ממצאים מ-6,000 לפני הספירה ועד המאה השנייה לספירה. 

מרכז המידע למבקרים 
כתובת: Rue Borgo. 
טלפון: 95771540-4-33

אתר העתיקות פיליטוזה (Filitosa)
אתר עתיקות פרהיסטורי בדרום מערב האי מהתקופה הניאוליתית המאוחרת. זוהי אסופה מרשימה של מגליתים (אבני ענק), מנהירים ופסלים, שהוכרזה כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו. לצד העתיקות פועל מוזיאון קטן. 

קורטה (Corte) וסביבתה
קורטה שימשה בירת קורסיקה במשך ארבע שנות עצמאותו של האי, אך עד היום היא מהווה מעין בירה רוחנית. העיר הקטנטנה והמבוצרת שוכנת בפנים היבשת ומוקפת הרים נישאים. בין אתריה המעניינים: המצודה העתיקה, הארמון הלאומי (Palazzu Naziunale), אוניברסיטת פסקואלה פאולי (Universita di Corsica Pasquale Paoli) ומוזיאון קורסיקה, המציג תערוכות אודות הפולקלור, הכלכלה, האנתרופולוגיה, האמנות ותחומי חיים נוספים באי. 

לשכת המידע לתיירים 
כתובת: La Citadelle. 
טלפון: 95462670-4-33

מוזיאון קורסיקה
טלפון: 95452545-4-33

כתבה: יעל רגב 

המיוחדים של מסע אחר

המלצות מסע אחר על אתרים יחודיים ומקומות שונים מהמסלול הרגיל

קורסיקה היא ארץ אידיאלית לכל סוגי הספורט האתגרי בטבע, החל בסקי, דרך סנפלינג וטרקים ממושכים בהרים, וכלה בצניחה חופשית ורפטינג.
פרטים באתר: www.altore.com

מסלול מאמץ אך יפה, בן כתשע שעות, עובר בעמק הנהר טביאנו בדרך אל אגם נינו. 

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות