מפת איטליה - מפות בעברית באתר מסע אחר לתכנון טיול באיטליה
 
מדינות באוסטרליה והפסיפיק ניו זילנד אוסטרליה פפואה ניו-גיני פיג'י ערים ואזורים באוסטרליה והפסיפיק סידני מלבורן למדינות נוספות באוסטרליה והפסיפיק
איטליה  >  מפות  >  מפות מדינות ואזורים  >  איטליה
ראשי איטליה
 > תעודת זהות   
 > המדריך השימושי לאיטליה
 > כתבות על איטליה
 > המלצות לאיטליה
 > מפות איטליה
 > חברות נסיעות איטליה
 > וידאו מאיטליה
 > אירועים באיטליה
 > טיול לאיטליה
מה בערוץ
> מפות מדינות ואזורים
> מפות ערים
> מפות נושאיות
> מפות ואיורים עתיקים
> תצלומי לווין
> מפות גוגל
מסע אחר קישורים
גרמניה - ארץ התיירות
היעד המוביל לתרבות, חופש, קניות ונסיעות עסקים
 
הפלגות וקרוזים
הולנד אמריקן ליין -
שייט יוקרתי ומפנק

עופר וג'יפ 
חווית טיולים אחרת

 טיולים מאורגנים בדגש תרבויות
בריזה - אמנות הטיול 

ערוץ המפות
מפות מדינות ואזורים

מפות

מפת איטליה

מפת איטליה
PDF לחץ להגדלה בפורמט

ההיסטוריה של איטליה

כמאתיים שנה לפני הספירה הנוצרית השתלטו על שטחי איטליה הרומים, בני עם לטיני שהתרכז קודם לכן במרכז המדינה. במהלך הדורות הפכה רומא לאימפריה, ובשיא כיבושיה (בתחילת המאה השנייה לספירה) שלטה על חלקים נרחבים באירופה, במזרח התיכון ובצפון אפריקה.

במאות החמישית והשישית לספירה כבשו את איטליה שבטים גרמאניים (הוויזיגותים, הוונדלים והלומברדים). בשנת 774 סופחה איטליה לממלכתו של קרל הגדול, וב-926 צורפה לאימפריה הרומית הקדושה. בימי הביניים כבשו הנורמנים את חלקה הדרומי. בסוף ימי הביניים החלו מתהוות במרכזה ובצפונה ערי מדינה עצמאיות. בסוף המאה ה-15 השתלטה ספרד על רוב שטחי המדינה. בסוף המאה ה-18 תפסה אוסטריה שטחים נרחבים באיטליה. מאמצע המאה השמינית ועד 1870 היו חלקים גדולים מאיטליה תחת שליטת האפיפיורים.

רק ב-1861, בתקופת מלכותו של ויקטור עמנואל השני, אוחדה איטליה והיתה למדינה עצמאית. ערב מלחמת העולם הראשונה היו לאיטליה מושבות באפריקה -  אריתריאה, סומליה ולוב. במלחמת העולם הראשונה לחמה איטליה לצד מעצמות ההסכמה נגד גרמניה, ובשל כך סופח לשטחה חבל טירול, שהיה קודם לכן בשליטת אוסטריה. ב-1922 תפס מנהיג המפלגה הפאשיסטית, בניטו מוסוליני, את השלטון באיטליה, והנהיג בה דיקטטורה. באמצע שנות ה-30 של המאה ה-20 כבש מוסוליני את אתיופיה, וב-1937 כונן ברית עם גרמניה הנאצית, שלצדה לחם במלחמת העולם השנייה. בעקבות מפלתה, הפסידה איטליה את מושבותיה שמעבר לים.

למידע שימושי על איטליה

המדריך המלא של איטליה
איטליה, ארץ המגף, מושכת אליה תיירים כמו מגנט. היא מציעה למבקרים מגוון חוויות כמעט אינסופי: אמנות, ארכיטקטורה, נופים ירוקים, כנסיות יפהפיות ומזון משובח. ערים איטלקיות כמו ונציה ופירנצה מרהיבות עד כדי כך, שהפכו דוגמה ומופת ליופי אורבני. למטיילים באיטליה מומלץ שלא להחמיץ ביקור ברומא, בפיזה, בסיינה ובסן ג'ימיניאנו. בואו ללמוד על טיול באיטליה שלא ישכח.
צילום: משה גלעד  
נוסעים לאיטליה?מסע אחר המרכז לנסיעות

חיפוש מלונות


הדפסה
שלחו כתבה
הערה למערכת
הוספה למזוודה שלי
הורדה לקובץ- PDF
התחבר אלינו בפייסבוק
טיולי הרשמה
טיול ג'יפים עצמאי מודרך למקדוניה
טיול ג'יפים עצמאי מודרך למקדוניה
טיול פרטי - חוויית הדנובה ובלגרד
טיול פרטי - חוויית הדנובה ובלגרד
לטיולים נוספים >