מדינות באוסטרליה והפסיפיק ניו זילנד אוסטרליה פפואה ניו-גיני פיג'י ערים ואזורים באוסטרליה והפסיפיק סידני מלבורן למדינות נוספות באוסטרליה והפסיפיק
חדשות עולם  >  כתבות
 
ערוץ חדשות עולם
הדפסה
הדפסה ללא תמונות
שלחו כתבה
הערה למערכת
הוספת תגובה
הוספה למזוודה שלי
הורדה לקובץ- PDF
התחבר אלינו בפייסבוק

בתמונה: השקנאי הפצוע לאחר החילוץ | צילום: דרור ארצי, קק"ל

 
 
אגמון החולה: שקנאי פצוע חולץ בסיוע מסוק
אגמון החולה: שקנאי פצוע חולץ בסיוע מסוק
 
השקנאי, שעל גבו היה מותקן משדר לווייני משוכלל כחלק ממחקר על נדידת שקנאים, הועבר לטיפול בבית חולים לחיות בר
תגיות:  , ,חדשות עולם

הירשם/י לניוזלטר אתר מסע אחר "שבוע שבוע" - הרבה עניין וללא תשלום
מבצע חילוץ מורכב באגמון החולה הוביל להצלת חייו של שקנאי פצוע. השקנאי נשא על גבו משדר לווייני שהותקן במסגרת מחקר של רשות הטבע והגנים והאוניברסיטה העברית. השקנאי נצפה באגמון כשהוא פצוע בשק המקור, אולם כל המאמצים ללכודו נכשלו והוא חמק שוב ושוב. לפני חודשים אחדים השקנאי הזה נתפס, לצד חמישה שקנאים נוספים, ולגבם הוצמדו משדרים משוכללים, שיספקו נתונים לגבי מסלול הנדידה של השקנאים החולפים בישראל והרגלי הנדידה שלהם. "החשש שלנו היה שבשל הפציעה לא יוכל השקנאי לאכול, ולכן גם לא המשיך עדיין בנדידה", אמר אהוד הצופה, אקולוג העופות של רשות הטבע והגנים, שהוזעק למקום על מנת לתפוס את העוף הפצוע. "מאחר שהוא נושא על גבו משדר לווייני, שהנתונים שנאגרים בו משמשים חוקרים מכל העולם על מנת ללמוד על נדידת השקנאים ולשפר את השמירה עליהם במהלכה, דאגנו גם שאם השקנאי לא ישרוד בכוחות עצמו נאבד גם את המשדרים המשוכללים ואת המידע שאגרו בתוכם".

 המסוק מרחף מעל השקנאי הפצוע |
המסוק מרחף מעל השקנאי הפצוע | צילום: דרור ארצי, קק"ל
 
לבסוף הוחלט להסתייע במסוק. בעוד המסוק מרחף מעל השקנאי הפצוע ומרתק אותו לנקודה אחת, אוהד הצופה שחה לעברו ולכד אותו ברשת. השקנאי הועבר לבית החולים לחיות בר של רשות הטבע והגנים והספארי ברמת גן, שם יקבל טיפול ושיקום. "אנחנו מקווים שהפציעה, שייתכן שנגרמה ממקור זר כמו קרס או רשת דיג, ברת טיפול ושהשקנאי ישוב בקרוב לטבע, עם המשדרים על גבו, להמשך משימתו החשובה - לספק לנו מידע מדויק על הרגלי הנדידה של השקנאים, כך שנוכל לשמור עליהם טוב יותר בישראל - ובעולם כולו".

מסע אחר המרכז לנסיעות
    -
פורסם בתאריך29-04-2011 09:50

תגובות פייסבוק
הדפסה
שלחו כתבה
 
תגובות
הוסף תגובה