מדינות באוסטרליה והפסיפיק ניו זילנד אוסטרליה פפואה ניו-גיני פיג'י ערים ואזורים באוסטרליה והפסיפיק סידני מלבורן למדינות נוספות באוסטרליה והפסיפיק
חדשות עולם  >  כתבות
 
ערוץ חדשות עולם
הדפסה
הדפסה ללא תמונות
שלחו כתבה
הערה למערכת
הוספת תגובה
הוספה למזוודה שלי
הורדה לקובץ- PDF
התחבר אלינו בפייסבוק

בתמונה: אחד ממיני הדגים החדשים שהתגלו. הסוואה מושלמת בקרקעית האוקיינוס | הצילום באדיבות מוזיאון המדע AMNH

 
 
מינים חדשים של דגים התגלו במפרץ מקסיקו המזוהם
מינים חדשים של דגים התגלו במפרץ מקסיקו המזוהם
 
מדענים גילו שני מינים חדשים של דגים החיים במפרץ מקסיקו. קשה לדעת מה יעלה בגורלם בעקבות הזיהום המתמשך
תגיות:  , ,חדשות עולם

הירשם/י לניוזלטר אתר מסע אחר "שבוע שבוע" - הרבה עניין וללא תשלום
על אף המחקר הרב שנערך באזור, הדיג האינטנסיבי ולאחרונה - זיהום הנפט הקשה, עדיין אפשר לגלות חיים חדשים במפרץ מקסיקו. חוקרים מטעם מוזיאון הטבע בניו יורק (American Musuem of Natural History) שחזרו ממשימת מחקר במפרץ מקסיקו פרסמו לאחרונה מאמר בירחון מדעי ובו הציגו שני מינים חדשים של דגי "פנקייק", דגים שטוחים החיים בקרקעית האוקיינוס. הדגים החדשים, שלא היו מוכרים עד כה למדע, נמצאו באזור שנפגע קשה מזיהום הנפט. לדברי החוקרים, אחד המינים חי באופן בלעדי באזור המזוהם, ואילו אזור המחייה של המין השני נפגע באופן חלקי מהזיהום.

"העובדה שעדיין אפשר לגלות מינים חדשים של דגים באזור שנחקר באופן כה אינטנסיבי לאורך השנים מראה את השונוּת העצומה שקיימת באוקיינוס", אמר ג'ון ספרקס, אוצר אגף הדגים במוזיאון. הוא הוסיף כי התגלית מחדדת את האסון האקולוגי במפרץ, שכן אין לדעת מה יעלה בגורלם של הדגים הללו.

הדגים שהתגלו חיים בקרקעית הים, באזורים רדודים יחסית. הם נוהגים לשכב על החול וצבעם החום-צהבהב משמש להם להסוואה מפני טורפים. יש להם פה גדול במיוחד והם נעים על החול בעזרת הזימים שלהם, באופן המזכיר הליכה.

 


מסע אחר המרכז לנסיעות
    -
פורסם בתאריך22-07-2010 16:42

תגובות פייסבוק
הדפסה
שלחו כתבה
 
תגובות
הוסף תגובה