מדינות באוסטרליה והפסיפיק ניו זילנד אוסטרליה פפואה ניו-גיני פיג'י ערים ואזורים באוסטרליה והפסיפיק סידני מלבורן למדינות נוספות באוסטרליה והפסיפיק
הולנד  >  אמסטרדם  >  כתבות  >  אמסטרדם - שוק האיכרים
 
ראשי אמסטרדם
 > המדריך השימושי לאמסטרדם
 > כתבות על אמסטרדם
 > המלצות לאמסטרדם
 > מפות אמסטרדם
 > וידאו מאמסטרדם
 > אירועים באמסטרדם
ערוץ לחיות נכון
ערוץ מחלקה ראשונה
אמסטרדם: שוק ווטרלופליין
שופינג באמסטרדם - מותגים,..
כמו בחו"ל - להישאר בארץ ו..
הדפסה
הדפסה ללא תמונות
שלחו כתבה
הערה למערכת
הוספת תגובה
הוספה למזוודה שלי
הורדה לקובץ- PDF
התחבר אלינו בפייסבוק
מידע מעשי
פתוח: שבת 16:00-9:00
מיקום: Noordermarkt, אמסטרדם (לא רחוק מבית אנה פרנק)
אתר אינטרנט

3 דברים שכדאי לקנות
1. דבש - רצוי ממין לא מוכר, פרחי שדה הולנדיים או משהו דומה. הקפידו לקנות באריזה קטנה ולגמור את הכל לפני שעולים למטוס.

2. צעיף - מצמר או כותנה בטוויית יד.

3. כלי העשוי בעבודת יד מחומרים טבעיים. כן, יש גם דברים כאלה בשוק.
 
 
אמסטרדם - שוק האיכרים
אמסטרדם - שוק האיכרים
 
בשוק האיכרים של אמסטרדם המוכרים מסבירים פנים, המוצרים גדלו בשדה, נטולי דאגות ודשנים, והאווירה כל כך בריאה. תמי זר ניסתה להיות חלק מהטקס האורגני

הירשם/י לניוזלטר אתר מסע אחר "שבוע שבוע" - הרבה עניין וללא תשלום

המומחים שלנו לנסיעות מיוחדות ברחבי העולם - לשירותך כאן >>

"אנחנו לא אוכלים שום דבר שהיתה לו אמא", אמרה נ' והפנתה מבט מלא תיעוב אל דג הסלמון שהונח במרכז השולחן. ומיד הפכה לעניין המרכזי בארוחת הערב שלנו. היא סיפרה שהיא יושבת על גדות נחלים וטווה סלים מקני סוף - משהו נפלא שכדאי לכולנו לעשות! - שהיא פעילה בקבוצת מחאה נגד זיהום של אור (היא היתה המומה מחוסר ההבנה הפרימיטיבי שלנו והסבירה שנורות חשמל מפריעות לחושך ולשלוות הלילה), ושזה עתה התקינה בבית שירותי קומפוסט. בזמן שכולנו שתינו תה צמחים בריא וטבעי (חוץ מכמה שהתחבאו בקצה השני של הבית והורידו כמה וודקות מהולות בקפה שחור), אמרה לנו נ' שמן הראוי שכולנו נלך בעקבותיה. האמת שהלכנו, אמנם לא עד כדי שירותי קומפוסט, אבל היא הצליחה לגרור אותנו לשוק מיוחד שבו כולם מבינים על מה היא מדברת.

דבש, אצות ופוקצ'ות
נ', או כמו שכולנו כבר כינינו אותה בינינו לבין עצמנו "קומפוסט", לקחה אותנו לשוק האיכרים (Boerenmarkt), המכונה גם השוק הצפוני (Noordermarkt), הנמצא ליד רחוב פרינסנגרכט (Prinsengracht) ברובע יורדן (De Jordaan). מיד היה אפשר להבחין שקומפוסט שוכפלה כאן אינספור פעמים. השוק נפתח לפני עשרים שנה על ידי שמונה חוואים שעסקו בגידולים אורגניים. אחוזת תזזית הובילה אותנו קומפוסט בין הדוכנים כשהיא חוזרת ואומרת לנו שהככככל, כל מה שאנחנו רואים, לא נגעה בו יד הציביליזציה - אין מדבירי מזיקים, אין דשנים כימיים, או כל עזרה מודרנית אחרת. כאן הכל "אמיתי", יוצר בטבע, בדרך הטבעית ביותר. כולם היו חייכנים ועור הפנים שלהם נראה נהדר. הם דיברו בדבקות ובהתלהבות על סוגי דבש ואצות, ואם רק הנהנת, מיד היו כולם מוכנים לצרף אותך לגילדה הסודית שלהם. ערימות של גבינות גורמה ומיני מינים של לחמים סלסלו את הארומה שלהם לנחיריים. דובים וחובבי דבש אחרים היו בהחלט חווים כאן עדנה למראה אינספור סוגי הדבש הנמכרים במקום. פירות וירקות שלא עברו שום מניפולציה גנטית הוצגו על ידי גננים גאים. אבל לא כולם כאן צמחונים, ובין אוכלי הגרגירים היו גם כאלה שמכרו בשר נטול אנטיביוטיקה.

הטווייה בפלך חוזרת!
הלכנו בעקבות קומפוסט והגענו לדבר האמיתי - כותנה וצמר. זה המקום לבשר: ה-דבר העכשווי הוא טווייה בפלך, המיומנות חוזרת! כותנה וצמר שלא עברו שום תהליך ביולוגי/גנטי/כימי נארגים לבגדים. זו האופנה האחרונה בטווייה ביתית אורגנית. אלה מאיתנו שעדיין לא נכנסו לגרוב יכולים לרכוש חולצות משי יד שנייה בארבעה אירו.
גם אם אתם טובעים בים של כולסטרול ותוספים כימיים, כדאי לבקר בשוק. כולם חייכנים ומלאי התלהבות - זו בהחלט תופעה יוצאת דופן, בייחוד באירופה המנוכרת; ואל תשכחו להביא איתכם סל מהבית. אתם הרי לא רוצים שיסתכלו עליכם בעין עקומה רק בגלל שביקשתם שקית ניילון.

נוסעים לאמסטרדם?מסע אחר המרכז לנסיעות
ביקרתם באמסטרדם? אם כן שתפו אותנו כאן בתגובות בהתרשמותכם ובטיפים שלכם
 
    -
פורסם בגיליון"מסע אחר"191

כתבות נוספות מאמסטרדם

הפלישה הגדולה הפלישה הגדולה אמסטרדם: החצרות הנסתרות אמסטרדם: החצרות הנסתרות
עוד כתבות מאמסטרדם
תגובות פייסבוק
הדפסה
שלחו כתבה
 
תגובות
עד כה: 2 תגובות ב- 2 דיונים
הוסף תגובה
ליטל, סל מהבית כדאי להביא גם בסופר בארץ 11-10-07 ,14:12
ולא רק בשוק האורגני באמסטרדם. הרבה יותר טוב משקיות הפלסטיק המזהמות
הגב לתגובה זו
מיקי כהן, אוי אמסטרדם 11-10-07 ,13:57
מישהו אמר לי שמחירי הקניות בקופי שופ עלו. אז מה. כל מחיר אני מוכן לשלם. רק תנו לי לחזור לשם.
הגב לתגובה זו