מדינות באוסטרליה והפסיפיק ניו זילנד אוסטרליה פפואה ניו-גיני פיג'י ערים ואזורים באוסטרליה והפסיפיק סידני מלבורן למדינות נוספות באוסטרליה והפסיפיק
ארצות הברית  >  בוסטון וניו אינגלנד  >  כתבות  >  ניו אינגלנד: כל העצים לבשו אדום
 
ראשי בוסטון וניו אינגלנד
 > המדריך השימושי לבוסטון וניו אינגלנד
 > כתבות על בוסטון וניו אינגלנד
 > המלצות לבוסטון וניו אינגלנד
 > מפות בוסטון וניו אינגלנד
 > וידאו מבוסטון וניו אינגלנד
טיולי הרשמה
טיול מוסיקלי לאורך המיסיסיפי
טיול מוסיקלי לאורך המיסיסיפי
לטיולים נוספים >
הטיול החסכוני: בוסטון בחי..
בוסטון: טיול בין העבר לעת..
אוכל אמריקאי - סיפור חמוץ..
הדפסה
הדפסה ללא תמונות
שלחו כתבה
הערה למערכת
הוספת תגובה
הוספה למזוודה שלי
הורדה לקובץ- PDF
התחבר אלינו בפייסבוק


מידע מעשי
אינטרנט: מספרי הקו החם למידע על השלכת נמצאים באתר.
 
 
שלכת / ניו אינגלנד: כל העצים לבשו אדום
ניו אינגלנד: כל העצים לבשו אדום
 
את השלכת בניו אינגלנד אי אפשר לפספס. מפסגות ההרים, בהליכה לאורך נחלים, סביב אגמים וגם בתוך הערים

הירשם/י לניוזלטר אתר מסע אחר "שבוע שבוע" - הרבה עניין וללא תשלום

המומחים שלנו לנסיעות מיוחדות ברחבי העולם - לשירותך כאן >>

אחד מסימני הסתיו הבולטים בניו אינגלנד (New England) - צבר המדינות בצפון–מזרח ארצות הברית הכולל את מיין, ניו המפשיר, ורמונט, מסצ'וסטס, קונטיקט ורוד איילנד - הוא השלכת. העצים לובשים כסות מרהיבה בצבעי זהוב–כתום–אדום ויוצרים מרבדים יפהפיים, הבולטים למרחוק בעיקר באזורים הרריים וסביב אגמים. השלכת תלויה, בין היתר, בירידה בטמפרטורות ובהתקצרות שעות האור, ולכן היא נודדת מן הצפון אל הדרום בעקבות השינויים במזג האוויר.

במדינות מיין, ניו המפשיר וּורמונט שיא השלכת צפוי בסוף ספטמבר עד תחילת אוקטובר. במדינת מסצ'וסטס, בקונטיקט וברוד איילנד (וגם בעיר ניו יורק הסמוכה) צפויה השלכת באוקטובר ואף בתחילת נובמבר. לעתים כשיש סערות חזקות הן יעיפו את העלים מן העצים עוד בטרם יגיעו לשיא תפארתם. כדי להתעדכן במקומות שבהם השלכת נמצאת בשיאה, כדאי להתקשר לקו החם של השלכת (כן, יש דבר כזה) בכל מדינה.

הזקן מההר נפל
את מסלול הטיול בניו אינגלנד כדאי לתכנן על פי מצב השלכת. ובכל זאת, אני ממליצה על כביש מספר 112 בניו המפשיר. מומלץ לטייל בו ממזרח למערב, מקונוויי (Conway) ללינקולן (Lincoln), בקטע הכביש המכונה קנקמאוגוס (Knacamagus). כמיליון אנשים מטיילים בכביש הזה מדי שנה, ובשני קצותיו יש מרכזי מידע. הכביש מתפתל עד קניון הערוץ (Flume Gorge), שעומקו כשלושים מטרים ורוחבו חמישה מטרים בלבד. לאורך קניון הערוץ יש מסלול הליכה מעגלי שאורכו כשלושה קילומטרים. המסלול מסודר וההליכה נעשית על קורות עץ, אבל יש בו גם לא מעט מדרגות.

בהמשך מומלץ להצפין על כביש I93, ומשם לכביש מספר 3. באזור הר קנון (Cannon Mountain) יש מסלולי הליכה ליד אגמים, מפלים ותצורות סלע מיוחדות. לילדים יש רכבת הרים, ולחובבי ספורט - מוזיאון סקי. עד לפני ארבע שנים בלט מהצוק סלע בצורת פרופיל אדם, שכונה "הזקן מההר", והיה לסמל של ניו המפשיר. במאי 2003, למרות כל ניסיונות השימור, הזקן נפל. לפחות הסלע המכונה "הזקנה מההר" עדיין עומד במקומו.

את המסלול כדאי לסיים בנסיעה לכיוון דרום–מזרח על כביש מספר 302. אם יש לכם עוד זמן, מומלץ לנסוע על כביש 16, שיביא אתכם להר וושינגטון (Mount Washington), הגבוה בהרי ניו המפשיר - שגובהו כמעט 2,000 מטרים. הרוחות בהר עזות והטמפרטורות נמוכות, ולעתים התצפית העיקרית ממנו היא על העננים.

פיקניק בבית הקברות
אם אתם נמצאים בבוסטון, מסצ'וסטס, המקום היפה ביותר לטעמי לצפייה בשלכת נמצא בבית הקברות מאונט אובורן (Mount Auburn) שבקיימברידג'. אף על פי שנשמע מוזר לבלות בבית קברות, תושבי העיר רואים בו פארק לכל דבר (וכך הוא גם נראה), ובסופי שבוע הוא משמש כאתר פיקניקים פופולרי. בבית הקברות יש שפע של בריכות וצמחייה, וגם מגדל עם תצפית על הגבעות המקיפות את העיר, המתכסות אף הן בצבעי הסתיו. אז אל תתעצלו לטפס במדרגות.


נוסעים לבוסטון וניו אינגלנד?מסע אחר המרכז לנסיעות
    -
פורסם בגיליון"מסע אחר"192

כתבות נוספות מבוסטון וניו אינגלנד

בוסטון: טיול בין העבר לעתיד בוסטון: טיול בין העבר לעתיד מיין: האנשים שאוהבים את הלובסטרים מיין: האנשים שאוהבים את הלובסטרים
עוד כתבות מבוסטון וניו אינגלנד
תגובות פייסבוק
הדפסה
שלחו כתבה
 
תגובות
עד כה: 3 תגובות ב- 3 דיונים
הוסף תגובה
טליה, אכדיה 11-10-07 ,14:07
הפארק הלאומי אכדיה במיין מקסים כל השנה ובמיוחד בתקופת השלכת
הגב לתגובה זו
לואי פסטר, השלכת הכי יפה בניו אינגלנד היא דווקא בלב בוסטון בגנים הערוניים 11-10-07 ,13:47
גרתי שם שנתיים והפארקים בעיר מעלים צבעים מדהימים בעונה הזו.
הגב לתגובה זו
יניב 09-10-07 ,15:23
שלום
הגב לתגובה זו
 


|   מופק ומנוהל ע"י מסע אחר אונליין   |