מדינות באוסטרליה והפסיפיק ניו זילנד אוסטרליה פפואה ניו-גיני פיג'י ערים ואזורים באוסטרליה והפסיפיק סידני מלבורן למדינות נוספות באוסטרליה והפסיפיק
ישראל  >  כתבות  >  הציפור הלאומית - דוכיפת
 
ראשי ישראל
 > תעודת זהות   
 > כתבות על ישראל
 > המלצות לישראל
 > מפות ישראל
 > חברות נסיעות ישראל
 > וידאו מישראל
 > מומלצים בישראל              ⇐
 > אירועים בישראל
ערוץ איכות הסביבה
ערוץ ישראל
ערוץ מגזין
ים המלח מפלאי תבל
פנטנאל - ברזיל: יש ביצות ..
איכות הסביבה בישראל - על ..
הדפסה
הדפסה ללא תמונות
שלחו כתבה
הערה למערכת
הוספת תגובה
הוספה למזוודה שלי
הורדה לקובץ- PDF
התחבר אלינו בפייסבוק


ועוד —
עם קצת סבלנות גם תושבי הערים הגדולות יוכלו לראות ציפורי-בר בלב העיר הסואנת, בגינות ובמרפסות.

צפּרות בחצר האחורית »

מומלצים בישראל
בית הארחה עין גדי
בית הארחה עין גדי
סהרה צימרים בערבה
סהרה צימרים בערבה
למומלצים נוספים >
 
 
הציפור הלאומית - דוכיפת
הציפור הלאומית - דוכיפת
 
נשיא המדינה שמעון פרס הכריז על הדוכיפת כציפור הלאומית של ישראל. 155,000 ישראלים לקחו חלק במסע בחירות שיזמה החברה להגנת הטבע. הדוכיפת גברה בהצבעה על הבולבול והפשוש.

הירשם/י לניוזלטר אתר מסע אחר "שבוע שבוע" - הרבה עניין וללא תשלום

מומלצים בישראל - אטרקציות, לינה, מסעדות וטיולים באיזור ישראל >>

ישראל נחשבת למעצמת צפרות עולמית - בשמי ארצנו חולפות מדי שנה למעלה מ-500 מיליון ציפורים. בשל מיקומה בצומת של שלוש יבשות: אסיה, אפריקה ואירופה, ישראל מהווה ציר נדידה מרכזי ומאכלסת מגוון מיני ציפורים עצום בן 540 מינים שונים. 
הדוכיפת, ציפור בעלת כתר נאה והופעה חגיגית נבחרה הבוקר (29 במאי) כציפור הלאומית של ישראל. שמעון פרס הכריז על הבחירה בטקס שנערך בבית הנשיא בירושלים. 

בחירת הציפור הלאומית הוא תהליך די מקובל במדינות רבות. הדוגמאות המפורסמות ביותר של ציפורים לאומיות הן: ארה"ב- עיטם לבן הראש, ליטא - חסידה לבנה, אוסטריה – סנונית, מצרים, מקסיקו, עירק וקזחסטן – בחרו כולן בסוגי עיטים שונים, וישראל?


לפני חצי שנה, בדצמבר 2007 התקיים, במסגרת יום העיון השנתי לצפרות של החברה להגנת הטבע, הסיבוב הראשון של הפרויקט. כ-1000 צפרים בחרו את עשרת הציפורים המועמדות לבחירת הקהל הרחב. הציפורים שנבחרו מקננות בישראל, כלומר, בחרו בישראל בכדי לבנות כאן את ביתן:
נשר, תנשמת, בז אדום, בולבול, דוכיפת, פשוש, חוחית, סיקסק, שלדג לבן חזה.
מה עומד מאחורי בחירת הציפור הלאומית? לדברי דן אלון ויוסי לשם, יוזמי ומובילי הפרוייקט מטעם החברה להגנת הטבע, תהליך הבחירה של הציפור הלאומית נועד להפנות תשומת לב ציבורית למצבה של המערכת הטבעית בישראל בכלל ולמצבן של הציפורים בפרט. שמירה על ציפורים ובתי גידולן הינה אחת מהמשימות הלאומיות החשובות לרגל חגיגות השישים, מאחר והן מהוות חלק בלתי נפרד מפניה העתידיות של ישראל.
"האחריות שיש לנו, הישראלים, כלפי הטבע רבה משום שמיני ציפורים רבות הינו ייחודי לאזורנו ומשום שזנים לא מעטים נמצאים בסכנת הכחדה. בחירת הציפור הלאומית היא הזדמנות ליהנות מיופיו של הטבע ומן החופש והמעוף שמסמלות הציפורים. מערכת הבחירות באה להעלות את המודעות לציפורי ישראל ולהיותנו מעצמת צפרות, להזמין את הציבור ליהנות מהטבע ולהצטרף לשמירה עליו. התלמידים, דור העתיד של ישראל, למדו על הציפורים, לקחו חלק בהליך דמוקרטי והיוו מרכיב משמעותי בבחירה.
לצערנו, הציפורים בישראל נפגעות שוב ושוב: מציד, מהרעלות, מחיסול של שטחים פתוחים והריסת בתי הגידול שלהם, מרשתות דגים ועוד. אם לא נשכיל לשמור על הנכס העצום שהופקד בידינו, הוא ילך וייעלם. אנו תקווה כי הבחירות לציפור הלאומית הביאו להעלאת המודעות הציבורית לנושאי טבע בכלל ולציפורים בישראל בפרט, וכך נוכל לקדם את הטיפול בהן"

אנו מביאים כאן את מדריך הציפורים העירוני, שמסייע באיסוף מידע על הציפורים שאנו פוגשים מדי יום.(צילום התמונה ראשית: ניר אופיר)

נוסעים לישראל?מסע אחר המרכז לנסיעות
ביקרתם בישראל? אם כן שתפו אותנו כאן בתגובות בהתרשמותכם ובטיפים שלכם
 
   

כתבות נוספות מישראל

נדידת החסידות: על נדודים וגחמות נדידת החסידות: על נדודים וגחמות הכפרים הדרוזים והצ'רקסים - ביקור מרתק הכפרים הדרוזים והצ'רקסים - ביקור מרתק
עוד כתבות מישראל
תגובות פייסבוק
הדפסה
שלחו כתבה
 
תגובות
עד כה: 2 תגובות ב- 2 דיונים
הוסף תגובה
אבישי, הציוצים ממש נחמדים 29-05-08 ,14:10
אהבתי
הגב לתגובה זו
חסוווי, זה גרוע 21-04-08 ,18:16
המדרייך הזה גרוע!!!
הגב לתגובה זו