מדינות באוסטרליה והפסיפיק ניו זילנד אוסטרליה פפואה ניו-גיני פיג'י ערים ואזורים באוסטרליה והפסיפיק סידני מלבורן למדינות נוספות באוסטרליה והפסיפיק
ישראל  >  גליל תחתון והעמקים  >  כתבות  >  חלב עם הרוח - חווה גלילית
 
ראשי גליל תחתון והעמקים
 > המדריך השימושי לגליל תחתון והעמקים
 > כתבות על גליל תחתון והעמקים
 > המלצות לגליל תחתון והעמקים
 > מפות גליל תחתון והעמקים
 > חברות נסיעות גליל תחתון והעמקים
 > וידאו מגליל תחתון והעמקים
 > מומלצים בישראל              ⇐
 > אירועים בגליל תחתון והעמקים
ערוץ ישראל
ערוץ לחיות נכון
ערוץ צילום
הגליל התחתון: המלצות
קיבוץ הרדוף - לחיות ירוק ..
טיסה בכדור פורח
הדפסה
הדפסה ללא תמונות
שלחו כתבה
הערה למערכת
הוספת תגובה
הוספה למזוודה שלי
הורדה לקובץ- PDF
התחבר אלינו בפייסבוקמדריך מהיר
 
• הגעה: הבאים מכיוון המרכז ייסעו לצומת המוביל בכביש מספר 77, יפנו בו שמאלה ויפנו שוב ימינה מעט אחריו לכיוון כפר מנדא ויישובי משגב (לכביש מספר 784). בצומת יודפת פונים ימינה לכביש מספר 7955, חולפים על פני הפנייה ליישוב ולא נכנסים בה, עוברים על פני אוהל (רשום "האוהל של יעל") ולאחר כמה מאות מטרים רואים בצד ימין מעבר בקר, מבנה בלוקים ואוהל. פונים ימינה על שביל מעט משובש (גם סקודה עוברת), מגיעים לשער החווה, פותחים אותו ומיד סוגרים ונוסעים עד לחווה בשביל שמשתנה לשביל כורכר. 
• אירוח: דליה ואמנון מארחים קבוצות קטנות בתיאום מראש בלבד טל': 5327387־050
האירוח כולל ארוחות המבוססות בעיקר על גבינות של "חלב עם הרוח" (בעונה) ואינו כולל לינה.


 
 
סיפור מצולם / חלב עם הרוח - חווה גלילית
חלב עם הרוח  - חווה גלילית
 
זה שש־עשרה שנים שדליה ואמנון זלדשטיין־שפיגל חיים בחוות "חלב עם הרוח" ליד יודפת שבגליל. הם, עדר העזים שלהם וכמה מתנדבים. סיפור מצולם על אירוח כפרי מסוג אחר בישראל בת ה-60.
תמר שנקר  |  צילום: טל גליק

הירשם/י לניוזלטר אתר מסע אחר "שבוע שבוע" - הרבה עניין וללא תשלום

מומלצים בישראל - אטרקציות, לינה, מסעדות וטיולים באיזור גליל תחתון והעמקים >>
קילומטרים אחדים ממזרח ליודפת אנחנו יורדים מדרך המלך ועולים על השביל המוביל לחווה של דליה ואמנון זלדשטיין־שפיגל. בכניסה לחוות "חלב עם הרוח" מדדים אווזים, ותרנגולים עזי צבע תופסים את העין. אחריהם מתגלים בתי מגורים, סוס, אוהל אינדיאני ועזים. יפה פה. הגענו לכאן באחד הימים הקרים של פברואר, והירוק ירוק מאוד. בתי המגורים של החווה רחוקים מאוד מחלום הבית־עם־גינה, וגם אלה מאיתנו שחלמו על בֵּית חווה קרוב לטבע ימצאו שהחלום הזה תובעני ואינו מתאים לכל אחד.
המטבח שוכן בחצר, אין חיבור לחשמל, ובלילות מאירים כאן בעששיות. גנרטור הם לא מכניסים, לא מעוניינים בזה, רוצים להיות מכוונים למה שבטבע. מים חמים לרחצה יש תמיד, מחממים בגז. זה החורף השלושה־עשר שלהם פה, על מורדות ההר. דליה ואמנון, הבן פנואל, כמה מתנדבים שמסייעים בתחזוקת החווה ועזים. ומסביב לעזים האלה ולצורכיהן נעה החווה.

מראה החווה משביל הגישה. החווה נעה סביב העזים: "בקיץ קמים עם אור ראשון לחליבה ומוציאים את העזים למראה. בחורף הזמנים משתנים לגמרי, וזה תלוי גם במזג האוויר. כשיש רוח מזרחית מחכים ולא מוציאים את העזים". תמיד יש מה לעשות: לשפץ את הדברים שמתבלים בגלל מזג האוויר, לבנות טרסות, לטפח את גן הירק ולהכין את הגבינות


"בקיץ קמים עם אור ראשון לחליבה ומוציאים את העזים למרעה. בחורף הזמנים משתנים לגמרי", אומרת דליה, "זה תלוי גם במזג האוויר. כשיש רוח מזרחית מחכים ולא מוציאים את העזים". אחרי כן מאכילים את הגדיים ואת בעלי החיים האחרים שנותרו בחווה. תמיד יש מה לעשות: לשפץ את הדברים שמתבלים בגלל מזג האוויר, לבנות טרסות, לטפח את גן הירק (החווה של בני הזוג אורגנית, והם מנביטים את השתילים במקום) ולהכין גבינות. את הגבינות - מבחר של גבינות בסגנון ארצישראלי, איטלקי וצרפתי - הם מכינים ביודפת, כי צריך חיבור לחשמל. עכשיו התחילו לייצר גם יין, ויש תוכניות לנטוע כרם. מחפשים אפיקים לפרנסה. שאלתי על בדידות (בשעמום לא חשדתי, היה לי ברור שבמקום כזה אין פנאי להשתעמם). לא, אין תחושת בדידות. בכל זאת זו ישראל ותמיד יש מי שמגיע.


נוסעים לגליל תחתון והעמקים?מסע אחר המרכז לנסיעות
ביקרתם בגליל תחתון והעמקים? אם כן שתפו אותנו כאן בתגובות בהתרשמותכם ובטיפים שלכם
 
    -
פורסם בגיליון"מסע ישראלי"1

כתבות נוספות מגליל תחתון והעמקים

ישראל - לישון על המים ישראל - לישון על המים בקעת בית הכרם  - טיול קצרצר ומפתיע בקעת בית הכרם - טיול קצרצר ומפתיע
עוד כתבות מגליל תחתון והעמקים
תגובות פייסבוק
הדפסה
שלחו כתבה
 
תגובות
הוסף תגובה