מדינות באוסטרליה והפסיפיק ניו זילנד אוסטרליה פפואה ניו-גיני פיג'י ערים ואזורים באוסטרליה והפסיפיק סידני מלבורן למדינות נוספות באוסטרליה והפסיפיק
עמוד הבית  >  
 
׳‘׳œ׳•׳’׳™׳
חדש: מפה טופוגרפית מקוונת
מחבר: גילי סופר בתאריך: 13/03/2007

סוף סוף יש באינטרננט מפה טופוגרפית של ממש שנועדה למטיילים. מנהלת הטיולים של משרד החינוך, העלתה לרשת לאחרונה (?) מערכת מידע גיאוגרפי. אם אתם מהמטיילים שלא הרשו לעצמם עד כה את הסכום בן 4 הספרות עבור אוגדן מפות סימון השבילים, זה באמת קישור ששווה להוסיף למועדפים.

עד כה היה רק האתר עמוד ענן שהיה מבוסס על מפות ישנות של הצבא הרוסי. עתה ניתן לא רק לראות באתר של מנהלת הטיולים של משרד החינוך את השטח עד הגדלה של 1:5,000, אלא גם למצוא מסלולי טיול על המפה, לשרטט מסלולי נסיעה אליהם, וגם לקבל את מידע אודות המסלולים (שהיה קיים כבר באתר). אחד הייתרונות שלה על מערכות המפות הידועות, הוא היכולת לסמן נקודה על המפה אליה רוצים להגיע – לא רק כתובת.

מבלי שעשיתי בדיקה מקיפה של המערכת (QA יעני) של המערכת, אני יכול להמליץ בחום וגם להבהיר שהמערכת לא מושלמת: בין היתר כי לעת עתה אתר לא משרטט את מסלול הטיול על המפה, אלא רק מסלולי נסיעה. אולי טוב שכך, אולי עדיך לא לתת לאינטלגניציה המלאכותית לשרטט את המסלול – ואת זה להשאיר למוח האנושי. בכלל, יש שם עוד כמה פינות שאפשר לשייף.

הערה חשובה אחת

הקשר הבעייתי של משרד החינוך לביל גייטס החינוך הוא עניין מוכר וישן (למשל זה), ובכל זאת חבל מאוד שהאתר לא תומך בכל הדפדנים ומחייב אותי לגלוש באקספלורר.

ותודה לנועה ששלחה את הלינק
http://hinuch.education.gov.il/gfiתגיות: אנטארקטיקה, טיפוס, כל הבלוגים
    תגובות  
4 תגובות
מאיר
מרץ 13, 2007 |1:53 pm
אורן
יוני 26, 2007 |11:34 pm
רפי
פברואר 7, 2008 |3:15 pm
dofollow backlinks wikipedia seo
ספטמבר 30, 2014 |8:03 am